20.–21. juli stilte Sauda igjen med lag i NM for klubblag i golf. Erik Husebø, Erlend Rød, Even Lønseth og Terje Hodne tok turen i år til Nordvegen golfbane på Karmøy, der totalt 19 klubber deltok i NM i 2. divisjon for region vestlandet. Det var varmt og fint spillevær med sol, kun avbrutt av noen kraftige regnbyger søndagen, og ellers endel vind under deler av rundene som bød på utfordringer. Banen var også i veldig god stand, så spilleopplevelsen var bra. Sauda leverte respektable resultater med lavest samlet score vi har hatt til nå, tross noe dårligere resultat på parformatene enn vi hadde kunne håpet på. Sluttplassering blei i år 16. plass, men med god margin til lagene bak, og få slag unna avansement ettpar plasser opp, er det grunn til å være fornøyd med innsatsen. Alle resultatene kan sees i Golfbox i turneringskalenderen til Nordvegen.
Bra deltakelse med 32 spillere og 16 lag i dagens parturnering 13. april. Formatet var Greensome (begge slår ut, deretter annenhver slag) med tildelte slag ut fra 1/3 av sammenlagt handicap, og Stableford scoring. Fire lag kom seg under sitt par med mer enn 36 poeng. Premiering gikk til topp tre lag, der Jonn Ove Olsen og Erik Husebø kom på tredje med 39p, Ida Wahl Jensen og Terje Hodne tok andre plass med 40p, og seier til Watthana Arsapakdee og Erlend Rød som hadde 43p. Gratulerer til vinnerne, og god golfpåske!
Alle resultater her: Resultater
Sesongens første turnering blei spilt søndag 23. mars, i fint vær med tosiftet tall på gradestokken, tross noe vind. 30 spillere deltok på Texas Scramble, fordelt på 8 lag. Mange lave scorer blei det med 40% sammenlagt lag-handicap, slagspill netto format med fratrekk for lagets tildelte slag. De fire beste lagene endte med -12, -13 og -15 slag etter 18 spilte hull. Vinnerlaget på -15 netto (-6 brutto) bestod av Solveig Arnøy, Ingve Landsnes, Tore Eeg og Gunnar Trettenes.
Kjekt å være igang både med tidlig sesongstart og turneringsspill!