2024 var det 16. fulle driftsåret til Sauda Golfklubb etter at golfbanen åpnet i mai 2008.
Det har vært god aktivitet i klubben også i 2024. Vi har hatt noe nedgang på inntekter fra medlemskontingenter, men samtidig økning i antall yngre medlemmer, samt økte greenfee inntekter fra 2023. Også på driving rangen har aktiviteten igjen vært god.
Banen har fungert godt i 2024. Det har blitt jobbet videre med å forbedre kvaliteten på greenene. Innkjøp av plenlufter har vært en investering som blei gjort, og som har gitt gode resultater. Banen har vært i god stand gjennom sesongen, tross havari på vanningsanlegget i oppstarten.
Turneringssesongen ble avviklet som normalt i år. Deltakelse har vært omtrent som foregående år. Klubben hadde også gjennom sesongen ansvar for sekretariatet i samarbeidsturneringen med klubbene på Haugalandet.
Kontakt:
E-post: post@saudagolf.no